Video: Wallis Simpson's Royal Jewelry wordt geveild
2024 Auteur: James Gerald | [email protected]. Laatst gewijzigd: 2023-12-17 14:14
Ze wordt beschouwd als een van de kleurrijkste dames van de vorige eeuw. Het is dan ook niet verwonderlijk dat er veel vraag is onder verzamelaars naar spullen van Wallis Simpson. Maar nu zijn niet alleen fans van de beroemde Amerikaan geïnteresseerd. Sotheby's biedt twee dozijn Simpson-sieraden te koop aan, in totaal meer dan $ 4 miljoen.
De tentoongestelde sieraden zijn niet alleen op zichzelf interessant, maar in zekere zin ook als historisch relikwie. In feite kunnen ze de geschiedenis van de ontwikkeling van de betrekkingen tussen een Amerikaanse socialite en koning Edward VIII van Groot-Brittannië traceren. Sommige sieraden zijn met name gegraveerd met "I hug tight" - een van de meest voorkomende zinnen in de correspondentie tussen de vorst en Wallis.
De meeste tentoongestelde sieraden zijn gemaakt door Cartier. Het echtpaar begon in de jaren dertig sieraden te kopen van de beste Europese juweliershuizen. Cartier was een van hun favoriete juweliershuizen en Cartier-directeur Jeanne Toussaint creëerde persoonlijk verschillende stukken speciaal voor de hertog en hertogin van Windsor.
De sieraden die op de veiling worden tentoongesteld, omvatten de geliefde diamanten armband van de hertogin van Windsor, die negen kruisvormige bedels met edelstenen en gravures op de achterkant ondersteunt. De hertogin droeg het tijdens de bruiloft.
Een van de meest waardevolle kavels is een panterarmband met onyx en diamanten. De prijs kan, net als de prijs van een diamant-robijn-flamingo-broche, oplopen tot anderhalf miljoen pond. De lijst met de duurste stukken bevat ook een hartvormige broche met smaragden, robijnen en diamanten, met de initialen "W. E." (Wallis, Eduard). De hertog bestelde het in 1957 voor de 20e huwelijksverjaardag.
Het is bekend dat alle items die worden geveild van één persoon zijn, maar Sotheby's noemt de huidige eigenaar niet.
Aanbevolen:
Hoe Monroe haar carrière begon: zeldzame foto's van de diva worden geveild
Verzamelaars en fans van Marilyn Monroe zijn in grote opwinding. De eerste foto's van de ster als model worden te koop aangeboden. De foto's zijn gemaakt in 1946 en tot nu toe heeft het publiek nog nooit zoiets gezien. De foto's zijn gemaakt door fotograaf Joseph Jasgour, die destijds voor modellenbureau Blue Book werkte.
Zelfportretminiatuur van Frida Kahlo wordt geveild
Voor fans van het werk van de Mexicaanse kunstenaar Frida Kahlo is het vandaag een feestdag. Op 25 mei veilt veilinghuis Sotheby's een zelfportret van de kunstenaar, door haar geschreven voor een van haar geliefden, de kunstenaar Jose Bartoli.
Champagne 230 jaar oud wordt geveild
Wat vind je niet op de bodem van de zee… Hier bevinden zich de bewoners van flora en fauna, en diverse schatten. Vorig jaar vonden duikers bijvoorbeeld 30 flessen 230 jaar oude champagne op de bodem van de Oostzee. En nu worden er twee geveild in Finland.
De "griezelige" hoed van prinses Beatrice wordt geveild
Dit accessoire werd besproken onder modecritici met niet minder ijver dan de trouwjurk van de hertogin van Cambridge. Dit is de hoed van de kleindochter van Elizabeth II, prinses Beatrice van York, waarin ze verscheen op het huwelijk van prins William.
De beroemde Margaret Thatcher-tas wordt geveild
Een zeer interessant damesaccessoire met een waarlijk aristocratische afkomst wordt geveild door veilinghuis Christie's. Dit is de tas van de voormalige Britse premier Margaret Thatcher. Dit accessoire staat bekend als de "enge" tas.